Nacházíte se zde: Úvod
Pozvánka

Dámská snídaně

sobota 20.10. 10:00
KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

Milé dámy, srdečně Vás zveme na podzimní dámskou snídani do KS Brno, a to v sobotu 20. října 2018 od 10 h.

Jak již bývá zvykem, dotkneme se znovu dalšího tématu na přání, ale prosím, není to seminář! Jde primárně o to se sejít, být spolu a sdílet se o čemkoli, co máte na srdci.

Naše podzimní téma je Jak vést doma děti k Bohu.

Těšíme se na společně strávené chvíle nad lahodnou snídaní s láskou připravenou.

Přihlaste se prosím do 14.10. Občerstvení zajištěno, doporučený příspěvek 90 Kč.

Pozvánka (pdf): stáhnout


Ostatní


Dan Drápal

Příspěvek na webu Dana Drápala: Čtyři teze k islámské imigraci.

Rocková mše - Daniel Kyzlink / John de Jong

Unikátní hudební projekt zvaný rocková mše. Jak už název napovídá, jedná se o spojení rockové a duchovní hudby ve velkém orchestrálním aranžmá. Autory tohoto projektu jsou skladatel Daniel Kyzlink a anglický textař a písničkář John de Jong. Rocková mše vychází textově z klasické latinské mše a doplňuje ji o nové autorské texty. Hudebně osciluje mezi póly rocku, popu a filmové hudby. Premiéru mělo toto dílo 3.a 4. května v Karlových Varech s tamním filharmonickým orchestrem. V současné době se natáčí regulérní CD a podílí se na něm špičkoví muzikanti z české republiky a zpěváci z Londýna. Nahrávka by měla být hotová v dubnu tohoto roku.

Web: www.therockmass.com
Facebook: https://www.facebook.com/pages/The-Rock-Mass/228312137189836

John de Jong

Nedávno nás navštívil John de Jong. Adresa je webu: angelmountain.net. Je zde možno stáhnout různé materiály, objednat knihy a CD atd.

Petr Gruber

Gruberovic zápisník: gruberovnik.blogspot.cz

Mesites.cz

Dovolená v Chrovatsku a podpora mise v jednom. Více na Mesites.cz.

Milí přátelé, vítáme vás na stránkách naší agentury, která zprostředkovává ubytování v soukromých apartmánech přímo u Jaderského moře v Chorvatsku. Naše agentura funguje již 13 let a stabilní zájem z vaší strany nás těší.

Jsme křesťané a našim cílem je i nadále zprostředkovat vám kvalitní odpočinek v krásných přímořských letoviscích. Všechny námi nabízené apartmány jsou 50 – 600m od moře a nacházejí se atraktivních lokalitách Makarské riviéry, ostrova Pag a města Rovinj – perly Jadranu. Všechny tyto lokality jsou od Brna vzdáleny do 900 km. Najdete tady apartmány malé i velké; skromné, ale plně zařízené a najdete zde i luxusně zařízené apartmány, které uspokojí i náročné klienty.

Našim přáním je poskytnout vám veškeré podmínky pro kvalitní odpočinek v krásném prostředí u krásného moře, kde budete moci ve stínu borovic naslouchat šumění moře, Božímu hlasu a svému vlastnímu srdci. Přáli bychom si, abyste se z dovolené vrátili odpočatí, plní nového elánu a inspirace a s jasně srovnanými životními prioritami podle Mt 6,33.

Ocenění

Společnost přátelská rodině

1.12.

Síť mateřských center v Jihomoravském kraji udělila certifikát Společnost přátelská rodině Křesťanskému společenství Brno. Za přítomnosti hejtmana Jihomoravského kraje, členů poroty a dalších, jsme převzali tento certifikát s vědomím, že se nejedná pouze o ocenění našich aktivit, nyní i ve spolupráci s městskou částí Brno–Jundrov, ale i o závazek do budoucnosti.


Minulé akce

Nezobrazovat minulé akce


Nedělní bohoslužba 26.8.

V neděli 26. srpna 2018 bohoslužba KS nebude v prostorách KC Svratka v Jundrově jako obvykle. Přesune se na sborovou dovolenou do Kopánek v Bílých Karpatech. Pokud nebudete cestovat tam, je příležitost navštívit sourozence v jiných sborech :)

Pozvánka

Hravé dopoledne pro děti, 16.6.2018 9:30

Rádi bychom Vás pozvali na Hravé dopoledne pro děti, kde si rodiče budou moci odpočinout nad šálkem něčeho dobrého.

Přijďte příští sobotu 16. 6. 2018 na Veslařskou 56 do Kulturního centra Svratka, kde děti budou plnit různé pohádkové úkoly.

A možná přijde i Trautenberk!

Registrace probíhá od 9:30, v 10:00 startujeme a kolem 12:00 budou vydováděné děti s odměnou odcházet domů.

Jsou zvány děti od 3 – 10 let (přibližný věk, i trochu starší děti jsou vítány).

Akce je zdarma.

Bude se na Vás těšit pohádková parta z Křesťanského společenství Brno.

Pozvánka (pdf): stáhnout

Pozvánka

Konference o vnitřním uzdravení, květen 2018

Boží uzdravující přítomnost přináší život

18. - 19. května 2018 v Brně

Pozvánka (pdf): stáhnout

Více informací a přihlášku najdete na stránce Konference o vnitřním uzdravení.

Pozvánka

Velikonoce 2018

Přijměte pozvání na společnou oslavu nejdůležitějších křesťanských svátků. Trochu netradičním způsobem si připomeneme poslední dny, smrt a slavné vzkříšení Ježíše Krista. A to v mírně rockovém hávu s komorním orchestrem na koncertě 29. 3. Více o Pašijích.

Velký pátek 30. 3., letos poprvé jako státem uznaný svátek, můžete prožít na modlitebním setkání, kde můžete s ostatními spojit svůj hlas v rozhovoru s Bohem.

Na Velikonoční neděli 1. 4. od 9.30 h jste zváni na bohoslužbu s kázáním, písněmi a programem pro děti.

Na Velikonoční pondělí 2. 4. s námi vyražte do přírody na pěší výlet z Vranova do Blanska. Sraz je ve Vranově na konečné zastávce autobusu č. 57 v 10.20h.

Kromě výletu se akce konají v Kulturním Centru Svratka na Veslařské 56, Brno-Jundrov.

Více informací naleznete v pozvánce: stáhnout (pdf)

Velikonoční výlet - Jaro v okolí Nového hradu

Sraz:
Var1: hlavní nádraží, zastávka tramvaje/šaliny 9 směr Lesná v 9:30 (šalina odjíždí 9:39), následně autobus 57 do Vranova
Var2: Vranov, konečná autobusu 57 v 10:18

Cesta: Vranov (možnost návštěva kostela), následně po červené na Nový hrad (možnost prohlídky + občerstvení na Velikonočním jarmarku), dále po červené/zelené k Výří skále, Čertův hrádek, Klamova huť, Blansko žel.st. - celkem 12 km

Mapa: https://mapy.cz/s/2svZa

Další informace: Tomáš Trtílek, tomas.trtilek@gmail.com, 606 639 656

Pozvánka

Slavnostní shromáždění 18.2.2018

18.února 2018 budeme mít slavnostní shromáždění, kdy si s vděčností Pánu připomeneme 25. výročí vzniku KS v Brně. Kázat bude Karel Řežábek.

Alianční týden modliteb

Alianční týden modliteb 2018 za obnovu církve – Brno, 7. – 14. ledna 2018, začátek vždy v 18:00, více viz pozvánka.

Podrobnější pozvánka ke stažení (pdf)

Pozvánka

Vánoční rodinná slavnost, 17.12.2017 16:00

Pojďme se o letošních Vánocích vydat trochu dál než jen do Betléma. Protože Ježíš už dávno není miminkem v plenkách a jesličkami to všechno teprve začíná. Během vánoční slavnosti se tentokrát zaměříme na Ježíšovu nádhernou a pestrou osobnost. Na to, kým byl tehdy, a kým je dnes.

Na své si přijde celá rodina, už tradičně nebude chybět tanec, divadlo nebo hudba. Program doplní i tematické slovo k zamyšlení. Těšíme se na vás 17. prosince v 16:00 v jundrovském kině Svratka.

Podrobnější pozvánka ke stažení (pdf)

Pozvánka

Adventní tvoření, 2.12.2017

Adventní výzdoba? Přestaňte si s ní doma lámat hlavu a přijďte si vyrobit něco Vánocemi vonícího v sobotu 2. prosince 2017 od 15h do 17h do Křesťanského společenství Brno. Všechny komponenty k výrobě originální dekorace budou na místě k zakoupení za pořizovací ceny.

Pokud máte možnost si s sebou vzít vlastní lepící pistoli či nůžky na keře, vezměte si je prosím. Společné budou k dispozici, ale více lidí nebude muset čekat na jeden nástroj.

Pokud doma najdete nějaké ozdoby, které třeba již nepoužíváte, byli bychom potěšeni, kdybyste je věnovali ke vzájemné výměně. Co může být pro Vás okoukané, může někoho jiného nadchnout.

Budeme se na Vás těšit.

KS Brno

Podrobnější pozvánka ke stažení (pdf)

Pozvánka

Proč stojíme za Izraelem?!, 2.11.2017

Datum konání: 2.11.2017 v 18.00
Místo konání: Kulturní centrum Svratka, Veslařská 56, Brno - Jundrov
Lektoři: RNDr. Mojmír Kallus, Ing. Jaromír Vykoukal, Ing. Daniel Žingor

Program

Hlavní téma: Proč stojíme za Izraelem?!
Podtéma: Proč Jeruzalém?!

Přednášky

 • Jeruzalém před a po roce 1967
 • Historická realita "Palestinského národa"
 • Svědectví z Jeruzaléma
 • Historická příležitost spolupráce ČR a Izreale

Podrobnější pozvánka ke stažení (pdf)

Letní tábor 2017

Pozvánka

Kdy? Od neděle 16. do neděle 30. července

Kde? Na tábořišti KČT v Jizerských horách u obce Hejnice

O jaký tábor se jedná? Stálý stanový, ubytování po dvou

Za kolik? Pro děti od 8 do 12 let včetně 2 700 Kč, pro děti 13–14 let 3 000 Kč

Více informací? Tomáš Trtílek, 606 639 656, tomas.trtilek@gmail.com, tabory.ksbrno.cz, Křesťanské společenství Brno

Nedělní bohoslužba 13.8.

V neděli 13.8.2017, se nekoná bohoslužba v Jundrově. Vzhledem k tomu, že máme společnou sborovou dovolenou, bude bohoslužba tam. Pokud nebudete cestovat tam, je příležitost navštívit sourozence v jiných sborech :)

Úkolově orientační hra

Pozvánka

Kdy? Sobota 3.6. 9:30

Kde? Obora Jundrov, vstup Nálepkova ulice (mini ZOO)

Milí přátelé,

úkolově orientační hra 2017 je tady! Odtrhněme své děti od počítačů a mobilů, ať si v sobotu 3. června zaběhají a zasoutěží na čerstvém vzduchu v jundrovské oboře. Stanovištěma a úkolama ke splnění Vás budou letos provázet Maxipes Fík a jeho kamarádka Ája.

Od 9.30 se můžete registrovat, v 10h vybíhá první 2-3 členné družstvo a ve 12.30 se budou vyhlašovat vítězové ve dvou kategoriích podle věku.

Na místo registrace a startu se dostanete, když vystoupáte po ulici Nálepkova až k plotu obory, vejdete a tam u dřevěného stolku se stříškou nás najdete. Zde posílám odkaz na mapu. V papírových mapách bývá popisek mini ZOO (kvůli malému statku s kozami a drůbeží).

Mějte se hezky, budeme se těšit „nasoutěženou“ příští víkend.

Více detailů naleznete v příloze. Těště se na malou odměnu pro soutěžící.

Za Křesťanské společenství

Věra Mášová

Dobrovolnicí v Izraeli

Pozvánka

pátek 10.2. 18:00
KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

Dobrovolnicí v Izraelské armádě... Tři roky od první informace o této možnosti návštěvy Izraele, když jsem se přestala smát, že bych ve svých letech mohla v uniformě pracovat na vojenské základně, jsem opravdu vyjela. Prožila jsem těžké chvíle, plno překvapení, neočekávaná setkání a milá přátelství, napětí i spočinutí, atmosféru opuštěnosti i sounáležitosti, ztracenost pouště i moře tanců. Mělo to smysl. Přijďte okusit.

Kurzy Alfa

každý čtvrtek od 12.1.2017
KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

Záleží na mně někomu?

Na co by ses zeptal, kdyby existoval Bůh?

Od 12. ledna 2017 pokračují večery známé pod názvem Kurzy Alfa. Vždy od 18:30 do 19:45 v KC Svratka (bývalé kino Svratka), Veslařská 56, Brno – Jundrov.

Zobrazit více informací o kurzech Alfa.

Společné čtení Bible

Na podzim je společné čtení Bible nahrazeno kurzy Alfa ve stejném termínu.

Pozvánka

Vánoční slavnost

neděle 18.12.2016
KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

Pojďme se v předvánočním shonu na chvilku zastavit a vychutnat si poklidnou adventní atmosféru. Ve 14:30 nás v kulturním domě Svratka čeká předvánoční posezení s občerstvením a tematickým tvořením, na které od 16:00 naváže vánoční slavnost plná hudby, tance, divadla a zábavy. Přijďte si touto netradiční bohoslužbou připomenout příběh o úžasné milosti. Příběh, který Vánocům dává opravdový smysl. Těšíme se na vás v Křesťanském společenství na Veslařské 56.

Pozvánka

Den pro Izrael 2016

čtvrtek 3.11. 18:00
AC Brno, Životského 101/10, Brno Židenice

Proč dnes stojíme za Izraelem

Témata:

 • Jak se dnes Evropa učí od Izraele v boji proti terorismu a jak se k tomu stavěla před pár léty.
 • Oficiální úroveň česko-izraelských vztahů.
 • Pohled z Izraele na to, co se děje v Evropě.

Podrobnější pozvánka ke stažení (pdf)

Nedělní bohoslužba 14.8.

V neděli 14.8.2016, se nekoná bohoslužba v Jundrově. Vzhledem k tomu, že máme společnou sborovou dovolenou, bude bohoslužba tam. Pokud nebudete cestovat tam, je příležitost navštívit sourozence v jiných sborech :)

Společná dovolená KS Brno 2016

Termín: 13. – 20. 8. 2016

Místo: rekreační středisko Atlas, Čenkovice - www.atlasreal.cz/ubytovani-rekreace/

Informace a přihlášky: Marcela Šromová, marcela.sromova@seznam.cz

Pozvánka

Přehled akcí (zejména) pro děti

Přehled:

 • 27.9.2015 14:00 Jundrovský sedmiboj, sportovní odpoledne, fotbalové hřiště SK Jundrov
 • 24.10.2015 9:30 Úkolová orientační hra Děti z Bullerbynu pro děti 3 – 10 let, obora Holedná
 • 28.11.2015 15:00 Výroba adventních věnců
 • 20.12.2015 odpoledne Vánoční slavnost (16:00), tvořivé posezení (14:30)
 • 13.2.2016 15:00 Rodinný karneval
 • 20.3.2016 Jarní dílny (14:30) a Velikonoční slavnost (16:00)
 • 21.5.2016 9:00 Šifrovací hra v terénu, Jundrov, sraz před KC Svratka, kategorie 10-100 let
 • 19.6.2016 15:00 Hravé předprázdninové odpoledne

Podrobnější pozvánka ke stažení (pdf)

Pozvánka

Hravé námořnické odpoledne

Kdy: neděle 19.6.2016 15:00 - 18:00
Kde: KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

 • Námořnické úkoly a dovednosti
 • Malování na obličej
 • vyrábění
 • Nákupy za vydělané zlato
 • Občerstvení
Pozvánka

Šifrovačka 2016

neděle 21.5.2016
Brno – Jundrov

Podrobná pravidla: odkaz.

Registrace: odkaz.

Naše šifrovací hra je pro všechny zájemce z řad KS, jiných sborů i mimo sborové – prostě vezměte sebou své kamarády a přijďte. Nikdy jste na žádné šifrovací hře nebyli a myslíte, že ji nezvládnete? Nezoufejte, naše hra úmyslně není nastavena na takovou obtížnost jako mnohé jiné (např. Dnem, Tmou, Bedna apod.).

Naším cílem je, abyste si zahráli, pobavili se, zjistili, že je ve vás vice než jste si doposud mysleli, poznali nové kamarády – prostě užili si prima sobotu. Pokud některou šifru nerozluštíte, mate možnost si přijít do informačního centra pro její vyluštění a pokračovat ve hře k další zprávě.

Co vás asi na trati může čekat se podívejte do sekce Dohrané hry. Když tak budete na netu hledat nějaké pomůcky k řešení šifer, zkuste se podívat sem :-) odkaz.

Zaregistrujte se co nejdříve.

Upozornění

V neděli 1. 5. se nekoná bohoslužba v KS Brno na Veslařské 56. Zúčastníme se společné bohoslužby v církvi Slovo života, Nové sady 37, 10:00.

Pozvánka

Velikonoční slavnost

Kdy: neděle 20.3.2016 14:30, 16:00
Kde: KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

Chcete se naladit na přicházející Velikonoce neotřelým způsobem? Co je hlavním smyslem těchto křesťanských svátků a dá se prožít na lodi uprostřed rozbouřeného moře? Máte rádi divadlo, tanec, hudbu nebo rádi tvoříte? Tak přesně pro Vás je připravená Velikonoční slavnost, týden před velikonoční nedělí 20. března v Kulturním centru Svratka. Od 14.30 začne velikonoční tvoření, samotná slavnost začne v 16h. Celá akce je zdarma. Budeme rádi, když přijdete.

Podrobnější pozvánka ke stažení (pdf)

Pozvánka

Karneval

Kdy: sobota 13.2.2016 15:00 - 18:00
Kde: KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

Srdečně vás zveme na rodinný karneval s pošťákem Patem! Přijďte si užít odpoledne plné hudby, tance a dobré zábavy. Chybět nebudou ani soutěže a bohatá tombola.Těšíme se na všechny děti i celé zamaskované rodiny. Nejlepší kostýmy nemine sladká odměna!

Podrobnější pozvánka ke stažení (pdf)

Pozvánka

Vánoční slavnost

Přijďte si s námi 20.12. užít předvánoční odpoledne. Od 14:30 si můžete posedět u kávy, čaje a cukroví a popovídat si s přáteli. U toho si můžete vyrobit na poslední chvíli drobné dárky. Od 16:00 si na Vánoční slavnosti, tentokrát na téma Světlo, připomeneme vánoční příběh. Těšit se můžete na divadlo, tanečky, zpěv a krátké zamyšlení v duchu křesťanských tradic. Jste srdečně zváni.

Podrobnější pozvánka ke stažení (pdf)

Pozvánka

Benefiční koncert ha hvězdárně [Slezská diakonie]

Jménem Slezské diakonie a jejích středisek ELIADA Brno a Poradna rané péče DOREA si Vás dovoluji co nejsrdečněji pozvat na náš benefiční koncert, na kterém vystoupí soubor Ars Brunensis Chorus s hostem, sólistou na bicí Pavlem Fajtem a dalšími brněnskými umělci.

Koncert se bude konat na Hvězdárně a planetáriu Brno, v neděli 29.11.2015 od 17.30 hod.

Věříme, že tato kulturní událost bude nejenom příjemným zahájením letošního adventu ale také uzavřením oslavy letošního 25.výročí založení Slezské diakonie a poděkováním všem, kteří ji v poskytování sociálních služeb podporují.

Tisková zpráva ke stažení (pdf)

Pozvánka

Adventní věnce

Srdečně Vás zveme na další akci, tentokrát naplněnou odpočinkovou atmosférou a provoněnou kávičkou a čajem. V sobotu 28. listopadu 2015 se v KS budou vyrábět Adventní věnce, od 15h do 17h. Větvičky a přírodniny budou k dispozici zdarma. Svíčky, ozdoby… budou k zakoupení na místě.

Akce je připravená primárně pro dospělé, děti jsou vítány za doprovodu rodičů.

Pokud máte možnost si s sebou vzít vlastní lepící pistoli či nůžky na keře, vezměte si je prosím. Společné budou k dispozici, ale více lidí nebude muset čekat na jeden nástroj.

Pokud doma najdete nějaké ozdoby, které třeba již nepoužíváte, byli bychom potěšeni, kdybyste je věnovali ke vzájemné výměně. Co může být pro Vás okoukané, může pro jiného být neotřelou inspirací.

Kdyby nějaká šikovná pekařka nebo pekař v zácviku přinesl něco dobrého na zub, nebudeme se určitě zlobit :).

Budeme se těšit, že se při výrobě věnců společně naladíme na přicházející Advent.

Pozvánka ke stažení (pdf)

Pozvánka

Den pro Izrael 2015

Proč dnes stojíme za Izraelem

Akce už proběhla. Audio záznam ke stažení (mp3)

Témata:

 • Izrael a Islámský stát (Dan Haslinger, Mojmír Kallus)
 • Provinění na Židech spáchaných v Brně (Dan Žingor)
 • Vztahy České republiky a Izraele na oficiální úrovni (Mojmír Kallus)
 • Uprchlíci a Izrael (Mojmír Kallus, Dan Žingor)

Misijní cesta do Ghany

Deník psaný formou SMS

 • Ahoj Ka, tak jsme dorazili na zakladnu v Kumasi a uz se tesime ze pujdeme spat :) let ok...akorat zadrhel se zavazadly. Pa B.
 • 15.9.: Ahoj Ka...teplotu nevim :) odhaduji 35 :) jakpak je v CR? Dnes jsme nakoupili leky a zitra jedeme na sever. Je to tu moc fajn ale modlitby potreba :) Bára
 • 16.9: Ahoj Ka, tak dnes jsme cekali az opravi auto, a pak vyrazime ve 3 rano smerem sever. Vetsina tymu uz tam je. A zitra zaciname tak dam vedet. Drz se v te zime :D a diky moc za preposilani sms. Bára
 • 20.9. Krátký telefonát z ghanského čísla měl asi tento obsah: Mám zablokovaný mobil, tak už vám nemůžu psát. Máme se dobře, ale je to náročné. Hned první den jsem rozdala všechny náramky, které jste s holkama udělaly pro pro muslimské dívky (cca 500ks!), tak si představ, kolik je tu dětí.Všechny zdravím.
 • 21.9. přeposlaná sms od Bářiné maminky: Ahoj,uvizl nam autobus,tak jsme ve vesnici na puli cesty.Az ho vytahnou, pojedeme dal.Zase ztracime signal.Preposli prosim tuhle sms Kacce. Kuji,pa.Bara
 • 22.9. Bára rozchodila nějaké ghanské číslo (ktere i funguje na odpovědi +233544284975) a píše: Jee me prisla odpoved :) jupiii diky moc za podporu. Prvni den jjsme byli ve dvou vesnicich, takze cca 400 deti na dve vesnice, ale je to dost ruzne. Jedna vesnice byla temer uplne odriznuta od civilizace, nekteri z nich zrejme nikdy o Jezisi neslyseli, tak to bylo husty. Vcera jsme zapadli z autobusem a vyprostili ho pred chvilkou, tak ted pokracujeme na sever. Modlitby treba, krasna  zeme ale zvlastne zvlastni :) mej se pekne a vsechny zdravim Bara
 • 23.9. Ahoj Ka, vcera me prepadnul nejaky virus, a tak dneska jeste odpocivam. Sem tam taky nekoho poboliva v krku, tak se modlime aby jsme byli ok. Jinak porad se stale divame po detech, ktere bychom podporili z privezenych penez, jsem trochu bezradna, prijde mi ze pomoc potrebuje kazde druhe, tak se modlim aby nam Buh ukazal. Jak se dari v CR? Vsechny zdravim. B
 • 25.9. Ahoj KA, trochu bojujeme s bacily. Dneska byla evangelizace a pak odpocinek. Vsichni ho uvitali. Behem evangelizaci uverilo i nekolik muslimek, ktere nemuzou jit do cirkve kvuli manzelum, taky je tu jeden nacelnik vesnice, ktery se boji prijmout Boha kvuli tomu ze vetsina vesnice jsou muslimove, ale pry by moc chtel aby u nich byl kostel, tak jsou treba modlitby. Ja jsem jen s detmi, tam prostor na blizsi komunikaci neni :( tak ale verim tomu ze si to Buh pouzije. At se dari a diky moc za podporu. B.
 • 27.9. Ahoj Ka, dnes byl zase prekvapivy den, dopoledne church, odpoledne osetrovani a mezi tim navsteva u nacelnika. V jeho vesnici se zrejme zacnou schazet krestane, a budou se shanet finance na kostel, ale on sam se zatim neodhodlal. Zitra nas ceka posledni vesnice. Tak napul uspesne bojujeme s nemocema v ramci tymu, jak CR, tak Ghana. Mej se pekne B.
 • 28.9. Ahoj ka,prisly ti sms? Prosim nevis kolikaty je ten zalm kde se pise zkoumej me srdce? Uz zase ho nemuzu najit:) vcera prselo tak dnes jedeme znovu do te posledni vesnice. Je tam moooc deti. Objevili jsme kluka ktery jeste nebyl ve skole a je mu devet, dneska by se meli jit podivat k nim. Tak se mej pekne. B.
 • 4.10. Ahoj Ka, jsem v Praze. V Brně budu ve tri ráno. Zavazadla nedojely a nabíjecky jsou v nich. Tak budu asi jeste zitra nedostupna. Tesim se az se uvidime :). B.
 • BARU JE ZPÁTKY. V POŘÁDKU, ŠŤASTNÁ A SE SPOUSTOU ZÁŽITKŮ. DĚKUJEME VŠEM ZA PODPORU!!!
Pozvánka

Děti z Bullerbynu

sobota 24.10.2015 9:30
Obora Jundrov

Přijďte s námi a dětmi z Bullerbynu strávit příjemné dopoledne v Jundrovské oboře. Pomocí mapky najdete všechna stanoviště, splníte úkoly a na závěr si odnesete pěkný zážitek a nějakou tu odměnu k tomu. Těšíme se na všechny děti od 3 do 10 let (včetně).


Podrobnější pozvánka ke stažení (pdf)

Pozvánka

Jundrovský sedmiboj

sobota 27.9.2015 14:00
KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

Sportovní den pro celou rodinu.


Podrobnější pozvánka ke stažení (pdf)

Sborová dovolená 2015 – Kopánky

Letos společně pojedeme už potřetí do rekreačního střediska Kopánky, od soboty 15. 8. do soboty 22. 8. 2015. Více informací o středisku: Kopanky.cz.

Přihlášky a informace: Marcela a Libor Šromovi, marcela.sromova@seznam.cz, tel: 607 871 205

Pozvánka

Přehled akcí (zejména) pro děti

Přehled:

 • 28.9.2014 Sportovní odpoledne, fotbalové hřiště SK Jundrov
 • 2.11.2014 9:30 Rodinná bohoslužba
 • 29.11.2014 odpoledne Tvoření adventních věnců
 • 21.12.2014 odpoledne Vánoční dílny a vánoční rodinná bohoslužba
 • 7.2.2015 odpoledne Karneval
 • 29.3.2015 odpoledne Jarní dílny a Velikonoční bohoslužba
 • 25.4.2015 odpoledne Úkolová orientační hra pro děti 3-10 let, obora Holedná, Jundrov
 • Zrušeno (16.5.2015) Šifrovačka, Jundrov, sraz před KC Svratka
 • Zrušeno (13.6.2015) Hravé předprázdninové odpoledne

Podrobnější pozvánka ke stažení (pdf)

Pozvánka

Úkolově orientační hra

sobota 23.5.2015 14:30
KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

Akce se koná.

Zveme vás, abyste společně s Lassem, Bossem, Lisou, Olem, Annou a Brittou strávili příjemné odpoledne v oboře Holedná. S hrdiny známé knihy najdete podle mapy nejrůznější stanoviště, splníte nejrůznější úkoly a jistě všichni dorazíte k cíli pro zasloužené odměny. Soutěží děti od 3 do 10 let ve 2-3 členných týmech (možno utvořit i na místě). Mladší děti v doprovodu rodičů, starší dle uvážení mohou i samy. Těšíme se na všechny v hojném počtu.

VZHLEDEM K NEPŘÍZNIVÉ PŘEDPOVĚDI POČASÍ JE MOŽNÉ, ŽE BUDE AKCE PŘELOŽENA. DEFINITIVNÍ ROZHODNUTÍ UVEŘEJNÍME ZDE, V SOBOTU 23.5. DO 13 HODIN.

Změna termínu

Úkolová hra pro děti od 3 do 10 let přeložena z 25.4. na 23.5.2015.

Pozvánka

Velikonoční slavnost

neděle 29.3.2015
KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

Už jste se někdy setkali s opravdovým králem?

Divadlo, tanec, hudba, dárečky, tvoření. Neobyčejná bohoslužba pro celou rodinu. Vstup volný.

 • 14:30 – 16:00 Předvelikonoční posezení s tvořením pro děti i dospělé.
 • 16:00 – 17:00 Slavnost
Pozvánka

Islamizace v České republice

sobota 7.3.2015 18:00
KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

Islamizace v České republice – reálná hrozba nebo výmysl islamofobů?

 • Má smysl být občansky aktivní?
 • Jaké jsou zkušennosti z jiných zemí?
 • Co nám říká historie?

Diskuzní večer s bývalým brněnským muslimem Lukášem Lhoťanem.

Pozvánka

Rodinný karneval

sobota 7.2.2015 15:00–18:00
KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

Můžete se těšit na Macha a Šebestovou a spoustu dalších masek, se kterými můžete soutěžit, tančit a vyhrávat v tombole. Doufáme, že se najdou i odvážné rodiny, které se zúčastní soutěže o nejlépe zamaskovanou celou rodinu. Cena bude sladká!

Fotografie z minulého karnevalu jsou zde: Karneval 2014 – fotogalerie.

Alianční týden modliteb (4.–11.1.2015)

Pozvánka ke stažení (pdf)

Pozvánka

Vánoční slavnost

sobota 21.12.2014 14:30–16:00, 16:00–17:00
KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

Vánoční slavnost na téma Vánoční úklid: Blaze těm, kdo mají čisté srdce, neboť oni uzří Boha (Matouš 5:8)

14:30–16:00 Předvánoční odpolední posezení s tvořením pro děti i dospělé.

16:00–17:00 Slavnost

Pozvánka

Adventní tvoření

sobota 29.11.2014 15:00–17:00
KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

Kurzy Alfa

každé úterý 14.10. – 9.12.2014
KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

Záleží na mně někomu?

Na co by ses zeptal, kdyby existoval Bůh?

Každé úterý od 14. října do 9. prosince 2014 proběhnou večery známé pod názvem Kurzy Alfa. Vždy od 18:30 do 20:30 v KC Svratka (bývalé kino Svratka), Veslařská 56, Brno – Jundrov. (S výjimkou podzimních prázdnin – 28.10. je setkání zrušeno.)

Každý večer je zahájen společnou večeří (zdarma) a zahrnuje úvodní slovo a příležitost se setkat ve skupinách k dizkuzi. Kurzů se obvykle účastní lidé nenavštěvující žádnou církev.

Kurzy Alfa jsou zdarma. Po předchozí dohodě možno v průběhu večera zajistit hlídání dětí.

Rezervace je uzavřena.

Zobrazit více informací o kurzu Alfa.

Pozvánka

Rodinná bohoslužba

neděle 2.11.2014 9:30
KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

Zveme vás na setkání, kde vás čeká divadlo, hudba, tanec, zamyšlení pro malé i velké.

Mojžíš – proměna v Božího borce.

Pozvánka

Den pro Izrael

středa 5.11. 18:00
KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov
vstupné dobrovolné

Proč stojíme za Izraelem dnes

Témata:

Mojmír Kallus

 • informování o Izraeli v médiích – 1 konkrétní příklad
 • Vrba-Wetzler – co se stalo a jak na to mocnosti v roce 1944 zareagovaly

Dan Haslinger

 • intifáda – národně osvobozenecký boj nebo terorismus?
 • realita života křesťanských menšin na území Palestinců a Židů - srovnání

Dan Žingor

 • Irán – vyváženost mezinárodního přístupu
 • konkrétní příklad z 2. intifády – Tova a Ariel
Pozvánka

Hravé odpoledne s klauny

sobota 14.6.2014
Brno Jundrov

Letos jsme se rozhodli uspořádat dětský den trochu opožděně, aby si děti mohli užívat zábavu o něco déle (a taky zkrátit čekání na prázdniny!).

14. června 2014 od 14.00 vás čeká Hravé odpoledne s klauny.

KC Svratka a okolní prostory opět nabídnou nápaditá stanoviště, která vás tentokrát zavedou do cirkusu. Budete si moct vyzkoušet všemožná akrobatická čísla, očekávejte také skákací hrad, tvořivé dílny nebo malování na obličej.

Na některých stanovištích dokonce získáte speciální fazolovou měnu a budete si moct nakoupit v našem obchůdku. Hlad zažene něco dobrého ze stánku s občerstvením.

A všichni rodiče jsou také vítáni!

Vstupné dobrovolné.

Pozvánka

Přehled akcí (zejména) pro děti

Aktualizováno 2.11.2013

Přehled:

 • sobota 9.11.2013 Stavebnice Kapla a deskové hry
 • neděle 10.11.2013 Rodinná bohoslužba
 • 30.11.2013 Vánoční dílny
 • 22.12.2013 Vánoční rodinná bohoslužba
 • 25.1.2014 Rodinný karneval
 • 1.3.2014 Tvořivé dílny
 • 13.4.2014 Velikonoční rodinná bohoslužba
 • 17.5.2014 Orientační úkolová hra
 • 24.5.2014 Tradiční šifrovací hra
 • 14.6.2014 Dětský den

Podrobnější pozvánka ke stažení (pdf)

Sborová dovolená, červen 2014

Společná dovolená KS Brno, 18.6. – 28.6.2014, Marušiči, Chorvatsko. Ubytování si můžete rezervovat zde:

Více informací u Martina Švece, mail: martysvec@outlook.com

Pozvánka

Orientační úkolová hra pro děti 3-10 let

sobota 17.5.2014
Brno Jundrov

Aktualizováno 17.5. 12:30 Pristupova ulice Nalepkova je rozkopana z duvodu pokladky plynoveho potrubi. Pesi projdou bez problemu, ale auta jen v omezene mire a do urcite vyse:-). V souvislosti s tim parkuji tesne za vstupem do obory nakladni auta, takze jsme byli nuceni posunout start a hraci pole o neco vyse (za prvni zatacku - vse bude viditelne oznaceno). Tak jen abyste s tim pocitali a vyrazili treba o chvili drive. Budu taky rada, kdyz tuto informaci preposlete svym pratelum, ktere jste pozvali.
V pripade velmi neprizniveho pocasi (vytrvaleho deste) bychom museli hru prelozit na jiny termin. Sledujte prosim web ksbrno, kam v pripade nutnosti umistime aktualni info. Verim ale, ze nam Pan Buh pozehna a ze se sejdeme, byt mozna v trochu chladnejsim pocasi nez jsme zvykli.


Rádi bychom Vás pozvali na Orientační úkolovou hru pro děti od 3-10 let, která se bude konat v sobotu 17. května 2014 v Jundrově. Letos děti po stanovištích, hrách a při zábavných úkolech budou provázet „Kohoutek a slepička“ (vystřídají Bolka a Lolka, kteří byli s Vašimi dětmi minulý rok).

Sraz bude u vstupu do obory Holedná na konci ulice Nálepkova (u zvířat) v Jundrově, začínáme od 14h.

Na mapě zde: mapy.cz.

Děti se mohou těšit na zábavu, soutěžení, naučení se nových dovedností a v neposlední řadě na hodnotné ceny.

Podrobnější pozvánka ke stažení (pdf)

Pozvánka

Šifrovačka 2014

sobota 24.5.2014
Brno Jundrov

Čas rychle běží a blíží se termín letošní šifrovaly – tentokrát již 4. ročník. Je tedy nejvyšší čas vytvořit týmy a zaregistrovat se na webu http://ksbrno.cz/aktivity/sifrovaci-hra

Termín: sobota 24. května
Čas: přibližně 9 – 17
Místo: Brno – Jundrov

Stejně jako loni jsou ve hře dvě kategorie:

 • Mladší do 15-ti let (do 15-tých narozenin)
 • Starší od 15-ti let včetně

Podrobná pravidla jsou tady: pravidla.

Naše šifrovací hra je pro všechny zájemce z řad KS, jiných sborů i mimo sborové – prostě vezměte sebou své kamarády a přijďte. Nikdy jste na žádné šifrovací hře nebyli a myslíte, že ji nezvládnete? Nezoufejte, naše hra úmyslně není nastavena na takovou obtížnost jako mnohé jiné (např. Dnem, Tmou, Bedna apod. – viz. http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0ifrovac%C3%AD_hra).

Naším cílem je, abyste si zahráli, pobavili se, zjistili, že je ve vás vice než jste si doposud mysleli, poznali nové kamarády – prostě užili si prima sobotu. Pokud některou šifru nerozluštíte, mate možnost si přijít do informačního centra pro její vyluštění a pokračovat ve hře k další zprávě.

Co vás asi na trati může čekat se podívejte do sekce Dohrané hry. Když tak budete na netu hledat nějaké pomůcky k řešení šifer, zkuste se podívat sem :-) http://www.napalmne.cz/pomucky/index.htm

Zaregistrujte se co nejdříve.

Těšíme se na vás.

Pozvánka

Velikonoční procházka

neděle 13.4.2014 9:30
KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

Neobyčejná bohoslužba procelou rodinu. Můžete se těšit na divadlo, ukazovací písničky, velikonoční povídání a také malé dárečky.

Podrobnější pozvánka ke stažení (pdf)

John de Jong

neděle 16.3.2014 9:30
KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

V rámci běžné (možná ne úplně běžné) bohoslužby.

Pozvánka

Fusion Brno, Koncert

neděle 16.3.2014 17:00
KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

Pop rock koncert FUSION. Jedná se o kapelu mladých lidí, kteří vtáhnou nejen svým zpěvem, ale i tancem a divadlem.

Vstupné: v předprodeji 50 Kč, na místě 70 Kč, sleva 50% po předložení útržku z propagačního letáku.

Fusion Brno

Podrobnější pozvánka ke stažení (pdf)

Pozvánka

Jižní Súdán, reportáž z vyučovací cesty, M. Krchňák

neděle 23.3.2014 18:00
KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

Vstupné dobrovolné.

Podrobnější pozvánka ke stažení (pdf)

Pozvánka

Rodinný karneval se Čtyřlístkem

sobota 25.1.2014 15:00-18:00
KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

Na co se můžete těšit? Tanec, soutěže, tombola, občerstvení, odměny. Pozor! Soutěž o nejhezčí masku a nejlépe zamaskovanou celou rodinu. Vstupné dobrovolné.

Pozvánka

Vánoční bohoslužba

Křesťanské společenství Brno vás zve na vánoční vystoupení s názvem
Cesta domů

Můžete se těšit na divadlo, živý Betlém, tanec, zpěv, krátké vánoční zamyšlení a závěrečné posezení u kávy a vánočního cukroví.

Kdy: Neděle 22.12. v 16:00 Kde: KC Svratka, Veslařská 56, Brno - Jundrov

Pozvánka

Půlnoční

Půlnoční pod širým nebem na náměstí Svobody 24. prosince 2013 od 22:30.

 • duchovní dárek pro váš štědrý den
 • koledy
 • vánoční písně
 • vánoční poselství z Bible

Ježíš: Pojďte ke mně všichni, kdo se namáháte a jste obtíženi břemeny, a já vám dám odpočinout.

Bible, evangelium Matouše 11:28

Pořádají: Apoštolská církev, Křesťanské společenství a Slovo života

Pozvánka

HROCH = HRajeme si Opravdu s CHutí

sobota 9.11.2013 15:00-18:00
KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

Vítězná stavba


Kdo si hraje, nezlobí!

Rádi si ze stavebnice stavíte věže, domy, auta, zvířata, roboty...? Přijďte si s námi vyzkoušet stavebnici Kapla! Pomocí dřevěných destiček můžete postavit celý vlastní svět. Máme pro vás připravené i různé deskové hry! Kdo může přijít? Všichni od 1 do 99 let.

Podrobnější pozvánka ke stažení (pdf)

Vlevo: vítězná stavba tria Kačka, Zuzka a Ernička (1. místo v hodnocení porotou i diváky. Nejvyšší stavba: Jana Vránová


Výsledky turnajů v deskových hrách:

 • Piškvorky 8 – 10 let: Beník Poulík a Ernička Gillíková
 • Piškvorky 11 – 13 let: Kryštof Kvasnička
 • Piškvorky 17 a více let: Mája Pavlatová
 • Pexeso: Tobík Pavlata a ... (doplníme)
 • Dobble: Mája Pavlatová
Pozvánka

Rodinná bohoslužba

neděle 10.11.2013 9:30
KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

Aktualizováno: Změna termínu rodinné bohoslužby na 10.11.2013.

Zveme vás na setkání, kde vás čeká divadlo, hudba, biblické soutěžení, interview. To všechno bude prodchnuté nejčtenější, nejpronásledovanější a nejpřekládanější knihou na světě.

Podrobnější pozvánka ke stažení (pdf)

Plakát

Kurzy Alfa

každé úterý 8.10. – 10.12.2013
KC Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov

Záleží na mně někomu?

Na co by ses zeptal, kdyby existoval Bůh?

Každé úterý od 8. října do 10. prosince probíhaly večery známé pod názvem Kurzy Alfa. Vždy od 18:00 do 20:00 v KC Svratka (bývalé kino Svratka), Veslařská 56, Brno – Jundrov. S výjimkou podzimních prázdnin – 29.10. je setkání zrušeno.

Každý večer je zahájen společnou večeří (zdarma) a zahrnuje úvodní slovo a příležitost se setkat ve skupinách k dizkuzi. Kurzů se obvykle účastní lidé nenavštěvující žádnou církev.

Hlídání dětí v průběhu kurzu zajištěno.

Kurzy Alfa jsou zdarma.

Zobrazit více informací o kurzu Alfa.

Plakát A4 je k dispozici ke stažení: stáhnout pdf.

Náhled pozvánky

Dopis od táty

Adaptace bestselleru Chatrč od P. Younga

8.6. 18:30, Jundrov, vstupné dobrovolné

Novou hru uvede pražský soubor Kairos II v Kulturním centru Svratka, Veslařská 56, Brno Jundrov 8.června 2013 od 18:30 hodin. Vstupné na představení je dobrovolné.

Dopis od táty podle motivu románového bestselleru Chatrč, napsal a režíroval Vladimír Vácha.

Po tragické ztrátě nejmladší dcery, které zasáhne celou rodinu se otec setkává s Bohem. Víkend v opuštěném srubu promění jeho pohled na Boha, na sebe, na utrpení a pomůže mu překonat jeho velký smutek. Netradiční pojetí Boha vyvolalo u knihy velkou diskuzi, myslíme ale, že nám může pomoci pochopit mnohé o Božím charakteru.

Divadelní soubor Kairos II vznikl v roce 2006 a navázal na činnost souboru Kairos, který se v 90.letech věnoval pantomimě – byl jedním z prvních křesťanských pantomimických souborů u nás. Nyní se soubor věnuje autorské činohře.

Pořádá Církev Křesťanské společenství Brno.

Pozvánka ke stažení, pdf (1,9 MB)

Pozvánka

Společně jsme silní, mezigenerační misijní dobrodružství v Polsku

12. – 20.7.

Ve spolupráci s King's Kids Polsko a King's Kids Denver (USA) pořádáme v létě 2013 společný misijní výjezd do Polska.

Misijní výjezd začneme společným přípravným táborem, kdy se navzájem seznámíme, budeme se společně modlit a připravovat evangelizační program. Budeme bydlet v městečku Wiselka jen asi 1 km od Baltského moře - toho si určitě užijeme dost :-) Můžete se podívat na tyto internetové stránky: www.bielik-wiselka.pl

Sloužit budeme převážně v domovech důchodců. Tento misijní výjezd je vhodný pro děti, mládež, celé rodiny a hlavně bych chtěl letos povzbudit starší generaci - věřící seniory, aby využili této nevšední příležitosti sloužit lidem v jiném národě.

Pokud máte zájem o další informace, tak se mi prosím ozvěte: Za King ́s Kids ČR František Krupička: frantisekk@slovozivota.cz, mobil: 775 690 345

Pozvánka ke stažení, pdf

Společná dovolená

3. – 9.8.2013, Kopánky

Společná dovolená v příštím roce – po odhlasování u táboráku – se bude konat opět v rekreačním středisku Kopánky (kopanky.cz), Mikulčin Vrch 214, Komňa od soboty 3.8. do pátku 9.8.2013. Rezervujte si, prosím, ve svém diáři a pokud máte nějaké návrhy a připomínky, kontaktujte nás. Libor a Marcela Šromovi, marcela.sromova@seznam.cz

Aktualizováno 5.3.: Více informací najdete v samostatném článku, zobrazit více (jen pro přihlášené).

Pozvánka

Dětský den

1.6. 15:00 - 18:00, Jundrov, vstupné dobrovolné

Zábava pro všechny malé:

 • zábavná stanoviště
 • malování na obličej
 • vyrábění
 • odměny
 • občerstvení
Pozvánka

Šifrovačka

18.5., Jundrov, vstupné zdarma

Aneb akční hra s řešením šifer v terénu, pro všechny 10 – 99 let.

Aktualizováno 30.3.: Změna termínu na 18.5. (bylo 11.5.) a více informací najdete v samostatném článku, zobrazit více.

Pozvánka

Orientační úkolová hra

27.4., Jundrov, vstupné zdarma

Pro děti 3 – 10 let.

Pozvánka ke stažení, pdf (0,9 MB)

Pozvánka

Velikonoční rodinná bohoslužba

24.3. 9:30, Jundrov, vstupné zdarma

Objevování velikonočního tajemství.

Rodinný karneval

26.1. 15:00 – 18:00, Jundrov, vstupné zdarma

Masky všech zemí spojte se.

Pozvánka (pdf)

Pozvánka

1993 – 2013

Až sem nám pomohl Hospodin

neděle 13.1. 9:30

V neděli 13.1.2013 si připomeneme 20. výročí vzniku Křesťanského společenství v Brně. Přijďte spolu s námi vyjádřit Pánu Bohu vděčnost.

Alianční týden modliteb

6.-13.1.

Rospis jednotlivých modlitebních setkání – stáhnout.

Vánoční rodinná bohoslužba

23.12. 9:30, Jundrov, vstupné zdarma

Setkání s vůní a melodií vánočního příběhu.

Pozvánka

Lampionové putování za Betlémskou hvězdou

sobota 8.12., sraz 16:30 před KC Svratka, Jundrov, vstupné zdarma

Můžete se těšit na vánočně laděný lampionový průvod, kdy doprovodíme pastýře do Betléma. Lampiony a teplé oblečení s sebou.

Pozvánka

John Nutall, Welcome Home (Vítej Doma)

Stáhnout texty: Nuttall-texty.doc.

19.11. 18:30, Jundrov, vstupné dobrovolné

Přijďte si nechat pohladit ucho i duši na koncert anglického písničkáře.

Johnova muzika má v sobě něco nadpřirozeného. John, sám adoptivním otcem, zná dobře otcovskou lásku a umí ji hudbou vyjádřit tak, že to má hloubku.

Pozvánka

Proč stojíme za Izraelem

7.11. 18:00, Jundrov, vstupné dobrovolné

Blízkovýchodní konflikt ovlivňuje celý svět, historická fakta i aktuální stav.

Zveme vás na diskuzní večer s Danielem Haslingerem, RNDr. Mojmírem Kallusem, Ing. Karlem Sedláčkem, a Ing. Danielem Žingorem.

Pozvánka

Večer chval a společného hledání

29.4. 18:00, Jundrov

K tanci, poslechu, ztičení, zpěvu i jakékoliv další formě vyjádření zájmu či vděčnosti hrají Groom's Friends.

Pozvánka

Šifrovací hra – jaro 2012

19.5. 8:55 - 17:00 (18:00), Jundrov

Šifrovací hra pro začátečníky od 10 let ve dvou kategoriích (do 15, od 15 let). Hrají dvou až tříčlenné týmy. Podrobné informace, registrace, šifry z minulých kol a mnohem vice – zobrazit více informací.

Hra Pata a Mata

Hra Pata a Mata

21.4. 9:30-13:00, obora Jundrov

Pomozte Patovi a Matovi postavit chatu

Pro děti od 3 do 10 let. Soutěží se ve 2-3 členných týmech. Do 7 let v doprovodu rodičů, 8 a více let bez doprovodu. Týmy možno sestavit až na místě.

Co malé pomocníky čeká?

 • zajímavé úkoly na stanovištích
 • orientace v terénu
 • odměny
Pozvánka

Netradiční vánoční bohoslužba

neděle 23.12. 9:30, Jundrov, vstupné zdarma

Proč se slaví vánoce aneb začínáme od Adama. Divadlo – tanec – zpěv – zamyšlení.

Pozvánka

Setkání mládeží kvůli Pánu Bohu

22.2. 18:30, Slovo života - Nové sady 37

Téma: Obři v našich životech, Petr Húšť
Ekumenické setkání brněnských mládeží

10 mládeží, 200 účastníků, skvěle nazvučená kapela, silné kázání v podání Petra Húště, scénka, catering, moderně vybavené prostory.. a hlavně Pán Bůh uprostřed nás. Bude to parádní akce!

Veřejná zkouška ADD gospelu

19.2. 15:00, KC Jundrov

Karneval

Pozvánka

18.2. 15:00, KC Jundrov

Na co se můžete těšit?

 • Tancování a taneční soutěže
 • Úkoly na stanovištích
 • Odměny
 • Tombola
 • Mňam občerstvení

Vstupné: děti 30 Kč, dospělí 15 Kč.

Pozor! Soutěž o nejhezčí masku a nejlépe zamaskovanou rodinu.

Alianční týden modliteb

Rozvrh aliančního týdne modliteb, 8.-15.1.2012 – Stáhnout

Organizuje Česká evangelikální aliance.

Novoroční bohoslužba

1.1. 15:00, KC Jundrov

Nedělní shromáždění 1.1. z pochopitelných důvodů nebude ve standardní čas 9:30, ale až 15:00.

Pozvánka

Veřejná dramata

18.12. 9:30, KC Jundrov

Kauza: betlémské události – aneb vánoční bohoslužba trochu jinak

Televize Good News se v sérii reportáží vypraví po stopách fenoménu, který hýbá světem!

Stáhnout pozvánku jako pdf: stáhnout.

Pozvánka

Vánoční podvečer s Musicou Felix

11.12. 17:00, KC Jundrov

Program: Vánoční písně a kancionály protknuté světskou dobovou hudbou. Přestávka s malým vánočním jarmarkem a pohoštěním.

Musica Felix je soubor, který vznikl v roce 1997. Věnuje se hlavně interpretaci barokní a renesanční hudby. Nástrojové obsazení souboru zahrnuje všechny typy zobcových fléten, příčné flétny, violoncello, xylofon, perkuse a zpěv.

Vstup dobrovolný, pořádá Křesťanské společenství Brno.

Pozvánka

Koncert ADD Gospel

16.11. 20:00, KC Jundrov

Dobrá zpráva nejen pro milovníky gospelu. Ve čtvrtek 16.11. v 20:00 si můžete přijít poslechnout koncert sboru ADD Gospel Choir.

Pozvánka

Šifrovací hra

22.10. 8:55, Jundrov

A je to tady! První oficiální šifrovací hra KS Brno je za námi! Zobrazit více informací.

Pozvánka

Vernisáž

29.9. – 30.11., KC Jundrov

První námi pořádaná vernisáž na novém místě – Zobrazit více informací.

Mládež: Cesta do Moldávie

SMS z Moldávie

[Po 22.8. 22:20] Jsme v Brně. Všichni. Děkujeme za podporu, kéž Pán Bůh zestonásobí vaše požehnání. Ivance mockrát děkujeme za skvělé rozesílání sms! :) j+k+k+k+m+m+p+v+v

[Ne 21.8. 22:45] Jsme v pořádku u Balatonu, stihli jsme i večerní koupání... Zítra vyrážíme kolem oběda, v Brně budeme do 6, půjde-li vše dobře. Dobrou :)

[So 20.8. 22:10] Jujky, dneska velmi dlouhá a únavná cesta ze základny v Brašově. U hranic jsme dlouho čekali, byla fronta, ale bez problémů jsme projeli a bezpečně dojeli až sem. Bůh nás ochraňoval a jsem mu moc vděčná. Byl údiv z toho, jak jedna mohla jedna církev sponzorovat tolik lidí. Jsem na vás pyšná!

[Pá 19.8. 22:54] Ahoj, dnes jsme se stali turisty v centru Kišiněva. Den jsme začali společným hodnocením pobytu a přemýšlením, co jsme se tu naučili o nás samých a o Bohu. Pak jsme na trhu na hlavní třídě měli možnost koupit suvenýry a odpočinout v Central parku. Pravděpodobně do Brna dorazíme v pondělí večer. Dobrou noc.

[Čt 18.8. 21:22] Ahoj všichni. Tak jsme na OM základně v Kišiněvě. Dnešek byl hodně emotivní. Nebyl program pro děti, ale byli jsme navštívit pár lidí, kteří to opravdu potřebovali. V povzbuzení i v přineseném jídle. Balení a cesta v pohodě, je tu krásné počasí. Namoutěkutě, dobrou noc :)

[St 17.8. 20:56] Zdarec, ráno snídaně plus super svědectví od Kačky, jak nám Pán požehnal na přípravu do Moldávie, cesta byla horší, nepřál nám vítr, strašná zima. Ale nakonec jsme dorazili, postavili stany a měli poslední program pro děti. Ten byl super, děti dostaly spoustu odměn. Na večeři máme rozporuplnou kaši.

[Út 16.8. 20:34] Dneska byl nejnáročnější den. Jsme hodně unavení, Míša si zlomil malíček an noze při fotbalu a nejhorší je, že naši prohráli. Jinak scénky se daří, Bůh nás vede. Kiki

[Po 15.8. 22:07] Ráno program s dětma - byly moc fajn (cca 30 + dospělí) (hry na louce, štafety, písně ukazovací, divadlo, mluvení o pánu Bohu), řeka ... a odpočinek. Zdraví - skoro dobrý. Pa :)

[Ne 14.8. 21:14] Ráno fotbal a program, pak plavba 4 hodiny - fakt milostivá, foukal vítr - využili jsme plachtu a odpočívali. Řeka je moc pěkná. Jsme vděční i přes malé zdravotní problémy. Brou :)

[So 13.8. 22:49] Salut! Máme za sebou dneska 4 programy and we are so tired! Děcka byly divoké, voda studená. Počet utonutých> zatím 0, líbí se mi, že tu každý tvoříme článek úžasného Božího obrazu, který, když se poskládá, tak dokáže udělat velkou práci pro Boha. Alespoň já se cítím velice naplněna tím, co děláme.. Kiki and spol.

[Pá 12.8. 23:03] Dnes den náročný, ale dobrý. Postupně: fotbal s místními, povídání o nás a Bohu, praktická pomoc babušce se shořenou střechou, plavba do další vesnice (3 hodiny). Brou :)

[Čt 11.8. 22:37] Dnes první den na řece, stavění voru, plavba, stavění kempu, zvaní dětí a mládeže zítra na fotbal, školení o místních a jejich životě. Celkem zima a zamračeno. Pa :)

[St 10.8. 22:37] Ahoj všem! Zdraví usměvaví polopoldavané, kteří odjíždí stavět vor až zítra, protože dnes tu leje. Ale pohodička, protože jsme tu s Pánem a připravujeme se na žehnání lidem, hraní scének a evangelizaci. Papulínek

[Út 9.8. 20:05] Šťastný dojezd do Chisineva, trochu zmatky v orientaci. Spousty čápů po cestě..! Ubytování :) Místní jsou příjemní :) Zítra vyrazíme na vodu. Zdravíme do Čech!

[Po 8.8. 21:53] Dnes byl odpočinkový den. Brasov je krásné město, taky jsme vařili a nacvičovali program. Bylo krásně. Přes 30 st.! (poměr těch, co si to opravdu užili 2:7 :) zdravíme

[Ne 7.8. 22:46] Ahoj, jsme v pořádku na základně v Rumunsku. Po 15 hod. cesty - je tu o hodinu víc a díky Bohu nemusíme stavět stany, ale jsme v konferenční místnosti :) pa všem

Přihlášení

Přihlásit se

Pravidelné akce

 • Neděle 9:30 – 11:30: Nedělní shromáždění,
  Kulturní centrum Svratka (bývalé kino Svratka), Veslařská 56, Brno Jundrov – zobrazit na mapě
 • Pátek 18:00 – 21:00: Společné modlitby, tamtéž
 • Pátek 17:00: Pravidelné setkání mládeže

Kalendář

Jsou zobrazeny pouze veřejné kalendáře, přihlašte se pro zobrazení neveřejných.

Zobrazit celý kalendář.

Fotky

Přihlášení

Přihlásit – Po přihlášení se stránky rozšíří o interní část obsahu, např. kázání (mp3), rozpisy úklidu na shromáždění aj. Také získáte přístup k užitečným pomůckám typu poslední změny na webu.

Pokud nemáte své přihlašovací údaje, napište si o ně - Web@KSBrno.cz.

Pokud jste ochotní obsah webu spoluvytvářet, případně jste součástí některého týmu nebo chcete diskutovat na diskuzním fóru svým jménem, pošlete prosím e-mail na Web@KSBrno.cz se svým jménem, e-mailovou adresou a preferovaným přihlašovacím jménem (oblíbený nick atp.).